Katrin Koljak

Sisekujundaja ja florist

Kiindumus lilledesse ja iluaiandusse sai alguse juba varases lapsepõlves ja suuresti läbi vanaemade aiandushuvile. Keskkooli lõpetades tundus iseenesest mõistetav suunduda õppima lillekasvatust ja lilleseadet. Pärast kutsekooli lõpetamist 1989 alustasin tööd lillepoes ja oma äriga otsustasin algust teha 1994-l aastal. Selle 29 aasta jooksul olen osalenud edukalt mitmel lilleseade võistlusel ja pühendanud palju aega erialasele enesetäiendamisele. Õnneks on kujunenud nii, et minu töö on minu hobi ja vastupidi: sisekujundus, pidude ja pulmade kujundus ning igapäevane töö lillepoes on omavahel rohkem seotud kui esmapilgul võib tunduda. Sellest tulenevalt saame pakkuda kliendile mitmekülgsemat lähenemist nii lillepoes toalille valimisel, lillekimbu valmistamisel kui ka pulmakujunduse planeerimisel ja sisekujunduslike detailide valimisel.

Al. 1989 a. florist, dekoraator.

1990 a. Eesti Meister 1.koht 

1991 a. Eesti Meister 1.koht, rahvusvahelise võistluse Grand Prix arvestuses IV koht.

1992 a. Rahvusvahelise võistluse Grand Prix eripreemia.

Al. 1996 - 2015 disainer ja florist lillekaupluses Fleur de Fleur,
Radisson Blu Hotell Olümpia.

Al. 1998-2001 Eesti Kontsert, kammerlavade kujundus.

Al. 2006 - 2010 disainer ja stilist Carmen Catering (Argmar Grupp oü)

Al. detsember 2015, asutaja, florist, disainer  

DECORATION & FLEUR lillesalong Viru Keskuses

e-mail: katrin@decoration.ee
tel. +372 51 42619


Markko Koljak 

Florist

Markko lõpetas Reaalkooli ning kolis mõneks ajaks Soome. Sõpradega tehti bändi, esineti erinevates klubides. Kodumaale naasnuna asus Markko tööle Tallinna Nukuteatrisse. Huvi lilleseade ja floristika vastu tekkis alates 1994-st aastast ning sellest ajast ongi Markko tegutsenud floristina. Markko armastab head muusikat, tema kireks on Pariis ja lillekimpude valmimise aluseks on erakordselt hea stiilitunnetus, mis on tugevalt mõjutatud kõigest prantsusepärasest :)

Al. 1996 - 2015 asutaja ja florist lillekaupluses Fleur de Fleur,
Radisson Blu Hotell Olümpia

Al. jaanuar 2016 lillesalong Decoration & Fleur Foorum Keskuses.

E-mail: markko@decoration.ee
tel. +372 52 83587

 

 

Meie lugu

Meie väikesel lillepoel täitus 15.10.2023 27. tegevusaasta! Tegelikkuses isegi pisut enam, alustasime juba aastal 1994 Toompeal. Tol hetkel oli see esimene lillepood Eestis, mis oli sisustatud ühtse ruumina: kimpude ja seadete valmistamine toimus klientide silme all, kogu ruum mõjus pigem hubase elutoana kui kauplusena. Seda tunnetasid ka kliendid ning veetsid meie poes aega pisut pikemalt kui see kiireks lille-ostuks vajalik oli.

Kahjuks seati juba 1995 a-l autodele piirangud Toompeale sõiduks ja meie poekesel saabus murelik periood. Suvel sulgesime uksed lõplikult ja asusime uute ruumide otsingule. Aasta jooksul pidime toime tulema kõikvõimalike suurte ja mitte nii suurte probleemidega, kuid 1996 aasta sügisel, täpsemalt 15.10.1996 avasime lillepoe Olümpia hotellis. Poe nimeks sai Fleur de Fleur ja selle nime soovitas meile hoopiski restorani l`Artiste peakokk Imre Kose.

Algas huvitav periood, Olümpia hotell oli prestiižne koht Tallinna südames ja tutvusime paljude uute toredate klientidega. Tunnistame uhkusega, et suur osa meie klientidest on olnud püsiklientideks poe algusaastatest alates ja oleme neile selle eest väga tänulikud. Eriti tore on, et meie armsad koostööpartnerid ja kliendid on jätkuvalt usaldanud meie hoolde paljusid põnevaid projekte, mis oma funktsioonilt ja eripäralt erinevad oluliselt lillepoe igapäevasest tööst. Tänu sellele on lisandunud meie tegevusvaldkonda ka ruumide kujundamine ja dekoreerimine erinevateks kliendisündmusteks ja vastuvõttudeks. Naudime seda tegevust väga, on ülipõnev luua muljetavaldav temaatiline miljöö vaid üheks õhtuks. Tänaseks on meil arvestatav kogus dekoratsioonielemente ja palju inventari, mille abil saame luua kauneid kujunduslikke terviklahendusi. Tuleb tunnistada, et i-täpiks on siiski peaaegu alati lilleseaded, küünlad ja muud pisemad detailid. Ei saa ka mainimata jätta, et kogu tegevusaja vältel on meie kätetöö toiminud ka Eesti  visiitkaardina: oleme kujundanud ja dekoreerinud lugematul hulgal kõrgete riigipeade auks korraldatud suuremaid ja väiksemaid vastuvõtte.